Програма ведення вагітності − це комплекс лікувально-діагностичних і профілактичних заходів, спрямованих на виношування і народження здорової дитини. Комплексне ведення вагітності включає в себе надання медичної, психологічної, інформаційної підтримки протягом усього періоду виношування, оформлення належної медичної документації (обмінної карти, декретної лікарняного листа, родового сертифікату), підготовку до успішних пологів і догляду за новонародженим, необхідне спостереження в післяпологовий період.
Спостереження і ведення вагітності від моменту її настання до пологів здійснюється лікарем акушером-гінекологом. Після встановлення факту настання вагітності, жінка ставиться на диспансерний облік. Постановка на облік в ранні терміни вагітності (до 12 тижнів) дозволяє своєчасно виявляти і усувати можливі небезпеки для матері і плоду, прогнозувати пологи і ефективно попереджати можливі ускладнення.
У програму ведення вагітності входять планові діагностичні заходи, що проводяться в певні терміни виношування. При щонайменшій зміні самопочуття вагітна жінка повинна бути на прийом, не чекаючи призначеної дати.